FINDIKLI TAHİNLİ KURABİYE

Image Hosted by ImageShack.us
      Artık hepiniz gelip gidememe sebebimi biliyorsunuz. Arayan soran herkese teşekkür ederim. Beni unutmadınız. Ben sizi merakta bıraktığım ,dönüp cevap yazamadığım halde siz güzel yorumlar yazmaya devam ettiniz. İyiki varsınız....
      Şaka maka derken gebeliğimizin 6 ayını geride bıraktık.Kısaca kendimi ve yeni oğluşumu anlatayım size. Yaklaşık 1,5 aydır öksürüyorum. İlk başlarda ilaç kullanmamak için inat edince hastalığım ilerledi gitti. Nefes alamaz hatta yürüyemez hale geldim. Öksürmek kaslarımı o kadar yıprattı ki bacaklarımı hareket ettirip yürümek işkence haline geldi. Bu kadar ilerleyene kadar doktora niye gitmedin demeyin gittim verdiği ilaçlarıda kullandım ama bana mısın demedi:((( Daha sonra başka doktorlara da gittim. Şimdi üçüncü tur ilaçlarımı kullanıyorum. Neredeyse zatürre olacakmışım. Şimdi kutu kutu ilaçlarla iyileşmeye çalışıyorum. Allahtan bebeğim bu durumdan etkilenmedi. Normal bir şekilde ilerliyor ama öksürük çocuğu o kadar sarstı ki durmadan hareket ediyor. 6 ayımızı 3 kilo gibi küçük bir artışla geride bıraktık. Bu hafta yarım kilo daha vermişim ama umarım en kısa zamanda düzelir ve normale dönerim.
      Bu gün kendimi iyi hissedince arkadaşlarıma yeni tarif yazacağıma söz verdim. Şimdi siz aylar sonra insan sadece bir kurabiyeyle mi döner diye düşünebilirsiniz ama istek alan bir tarifti:)))
       Tarifin aslı çilekli.blogspot.com a ait. O haliyle bile mükemmel lezzette bir kurabiye ama ben kavrulmuş fındık tadını çok sevdiğim için yumurta akı ve kırılmış fındığa buladım. Evdekiler parmaklarını yedi:)) Bir tepsi o gece bitmişti...Unutmadan ben yarım ölçü hazırladım ve bir tepsi kurabiye elde ettim. Yani bereketli bir kurabiye. Ama siz siz olun çok yemeyin çünkü boooool kalorili ama hakkını verecek kadar da lezzetli.
       MALZEMELER:

  • 1 su bardağı sıvıyağ
  • 1 su bardağı pudra şekeri
  • 1 su bardağı tahin
  • 1’er paket kabartma tozu ve vanilya
  • Aldığı kadar un(ortalama 5-5,5 bardak)
  • Üzeri için yumurta akı ve iri kırılmış fındık

      YAPILIŞI: Yumurta akı ve fındık hariç diğer malzemeleri iyice karıştırıp kurabiye hamurunu elde edin. Fırın tepsisine yağlı kağıt serin. Ceviz büyüklüğünde parçalar koparıp elinizle yuvarlayın. Üzerine hafif bastırıp önce yumurta akına sonra fındığa batırarak tepsiye aralıklı olarak dizin. 175 derece ısıtılmış fırında hafif pembeleşene kadar pişirin.
AFİYET OLSUN!!!!!!!!!!!!!
Not: Ölçüler 2 büyük fırın tepsisi içindir.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !